4. 6. 2026 sa konalo vyhodnotenie 34. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže „Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko“, ktorá sa konala v Nových Zámkoch pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, ministra školstva, výskumu, vývoja a mládeže a ministerky kultúry. Slávnostného vyhlásenia sa zúčastnil aj bývalý prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a mnohí ďalší významní predstavitelia.
34. ročník sa niesol v znamení Roka Ľudovíta Štúra, v ktorom sme si pripomenuli 210. výročie narodenia a 170. výročie jeho úmrtia. Pred slávnostným vyhodnotením súťaže sa uskutočnil pietny akt kladenia vencov pri soche Antona Bernoláka.
Významné ocenenie si z podujatia odniesol študent Marek Kruppa (II.E), ktorý za svoju poviedku získal v 3. kategórii cenu ministerstva kultúry, ktorú mu odovzdala riaditeľka odboru štátneho jazyka, Mgr. Ľubica Strážayová. Jeho poviedka sa dokonca stala inšpiráciou pre jej úvodný príhovor a Marekovi napísala list, v ktorom oceňuje jeho talent!
Súťaž „Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko“ patrí medzi najvýznamnejšie celoslovenské projekty zamerané na podporu slovenského jazyka, národného povedomia a kultúrnej identity mladých ľudí.
Na Mareka a jeho úspešnú reprezentáciou našej školy sme preto patrične hrdí.