• Zameranie školy

•

Škola je zameraná na ekonomické vzdelávanie stredoškolskej mládeže ukončené maturitnou skúškou. Pripravuje absolventov so širokým všeobecným i odborným vzdelaním nevyhnutným pre výkon obchodno-podnikateľských funkcií vo výrobných podnikoch, v tuzemskom i medzinárodnom obchode, peňažníctve, cestovnom ruchu a ďalších službách v štátnej i verejnej správe.

Absolvent je kvalifikovaný pracovník schopný vykonávať ekonomické činnosti súvisiace s obchodno-podnikateľskou praxou, spojené so získavaním a spracúvaním informácií v oblasti výroby, zásobovania, odbytu, marketingu, personalistiky, vo vedení administratívy, účtovníctva a finančného hospodárenia. Ovláda dva cudzie jazyky slovom i písmom, vie komunikovať v bežnom spoločenskom a obchodnom styku. Je pripravený na vstup do praxe. Dosiahnuté vzdelanie mu vytvára podmienky na získanie oprávnenia v podnikateľskej činnosti a zároveň má predpoklady pokračovať v štúdiu na vysokej škole.